Content for id "content" Goes Here

Warsztaty Animacji Filmowej dla dzieci

 

TERMINY:

18 maja 2015, poniedziałek, g. 17.00-20.00

23 maja 2015, sobota, g. 11.00-14.00

Jeśli chcecie stworzyć własny film animowany, poznać jego tajniki krok po kroku, od pomysłu, prostego scenariusza poprzez realizację zapraszamy na warsztaty animacji filmowej. Podczas warsztatów spróbujemy wspólnie zrealizować krótki film animowany, od pomysłu, poprzez scenografię, postaci filmowe i wspólnie stworzymy swoją autorską animacje.

Zadaniem uczestników będzie realizacja filmów na dwóch stanowiskach: 
1/ animacja filmowa - teatr cieni, 
2/ animacja filmowej - animacja poklatkowa techniką wycinanki.

Na pierwszym stanowisku aktor teatru lalkowego zapozna dzieci z teatrem cieni: samodzielnie wymyślą i wykonają scenografię i lalki do animacji cieniowej oraz wspólnie wykonają mini etiudę teatralną, którą nagramy na wideo. Na drugim stanowisku, filmowym, uczestnicy spróbują uzyskać podobne efekty przy pomocy animacji poklatkowej techniką wycinanki. Efektem warsztatów będą filmy zrealizowane tymi dwoma technikami, a dające podobny efekt wizualny, każdy z uczestników będzie mógł spróbować obu technik. Prowadzący Cezary Skrocki, aktor teatru lalkowego, i Marta Skrocka, specjalistka od warsztatów animacji poklatkowej, realizują w ten sposób swój autorski pomysł łączenia teatru lalkowego z filmem animowanym.

Nasi prowadzący:

MARTA SKROCKA 
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w specjalizacji Film Animowany, projektant graficzny, scenografka. Za film „Wiek kamienia” uzyskała nagrodę Specjalnego Złotego Jabberwocky dla najlepszej animowanej etiudy studenckiej na XV Międzynarodowym Festiwal Filmowym Etiuda & Anima (Kraków, 2008). Od 2005 roku prowadzi warsztaty animacji poklatkowej, m.in. w Nowym Targu, w Rabce, Krakowie, Zakopanym oraz na festiwalach w Czechach i na Słowacji.

CEZARY SKROCKI
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku, w latach 2000-2013 aktor animator w Teatrze Lalek „Rabcio”. Obecnie współtworzy teatr „Chrząszcz w trzcinie”. Prowadzi warsztaty teatralne i animacji filmowej.

MARTA I CEZARY SKROCCY są pomysłodawcami i organizatorami Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF w Rabce-Zdroju, którego główną ideą jest łączenie filmu animowanego i teatru lalkowego pod wspólnym hasłem animacji.

Warsztaty dla dzieci od 6 r.ż. Zapisy: Katarzyna Szczęśniak, mail: artzona@okn.edu.pl

***Warsztaty realizowane w ramach projektu Aplikacja Kultura. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szczegółowa Informacja:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, 
os. Górali 4, Kraków 
tel. 12 644-38-98 
e-mail: artzona@okn.edu.pl 
www.facebook.com/ARTzonaOKN 
www.artzona.okn.edu.pl

 

Warsztaty Animacji Filmowej dla dzieci, 18 maja 2015, g. 17.00-20.00 (g.1) Fotorelacja.
***Warsztaty realizowane w ramach projektu Aplikacja Kultura. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Warsztaty Animacji Filmowej dla dzieci,  23 maja 2015, g. 11.00-14.00 (g.2) Fotorelacja.
***Warsztaty realizowane w ramach projektu Aplikacja Kultura. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

18/05
18-5-2015, Poniedziałek
23/05
23-5-2015, Sobota
Warsztaty Animacji Filmowej dla dzieci /

Warsztaty filmowo dokumentalne / dla dorosłych i młodzieży 

Warsztaty Komputerowe / dla seniorów

Warsztat Muzyczny / dla dzieci

Warsztaty Social Media / dla dorosłych i młodzieży